Použitím stránky súhlasíte s využitím cookies na analýzu a prispôsobený obsah. Viac informácií

Blog

Martina Vyskočová- Mentor Success Academy

20

KTO SI? ČO ROBÍŠ A ČOMU SA PROFESIONÁLNE VENUJEŠ? 

Som predovšetkým človek, ktorému veľmi záleží na svojom okolí, preto ma projekt Success Academy oslovil, nakoľko má potenciál zmeniť mnoho mladých ľudí na Slovensku. Venujem sa vzdelávaniu - manažujem MVAkadémiu- manažérsku vzdelávaciu akadémiu, vzdelávame predovšetkým firmy v rôznych oblastiach ako sú predajné či komunikačné zručnosti, ale aj marketing, IT, HR a podobne. Mám skvelý tím lektorov a ja sa venujem predovšetkým projektovému riadeniu a obchodu. Taktiež som sa nedávno rozhodla dokončiť si magisterské štúdium, takže aktuálne som aj dennou študentkou manažmentu.

ČÍM SI CHCELA BYŤ AKO DIEŤA?

To si presne pamätám, aj napriek tomu, že to bol dlhý zoznam. Chcela som byť herečkou, modelkou, právničkou, novinárkou, spisovateľkou, detektívkou, cirkusantkou a módnou návrhárkou. Každé jedno som si aj vyskúšala. Robila som rodičom každú nedeľu predstavenia, šila som bábikám oblečenie, vydávala som svoje domáce noviny a neskôr aj školský časopis atď. 

ČO ŤA V ŽIVOTA NAJVIAC MOTIVUJE? 

Ja som typ človeka, ktorý sa ľahko pre niečo nadchne a namotivuje, takže je to veľmi veľa vecí a to každý deň. Motivuje ma predovšetkým okamžitá zmena, ktorú vidím keď preškolíme nejakých ľudí, z toho ostáva dlhodobo dobrý pocit. V podnikaní ma veľmi motivuje flexibilita, ktorú si viem zabezpečiť a tak skĺbiť prácu so štúdiom a mojou láskou k cestovaniu. Čo sa týka dlhodobejšej motivácie, aktuálne som členom mastermind skupiny, kde sa navzájom každý týždeň stretávame a podporujeme a to tiež veľmi motivuje, pretože vidím progres čo sa týka môjho osobného rastu.

ČOMU NAJZÁUJIMAVEJŠIEMU SI SA POSLEDNÚ DOBU VENOVALA? 

Poslednú dobu som zisťovala a plánovala nové formy vzdelávania. Tréningy sú super, ale veľa ľudí potom nestíha, nevie alebo nechce aplikovať 100% naučených poznatkov z tréningu do každodenného života, zvládne možno polovicu. Preto teraz experimentujem s inými formami dlhodobejšieho vzdelávania, ktoré by bolo aj ľahšie merateľné a ľudí by motivovalo sa dlhodobo zlepšovať, nielen deň po tréningu. Nechcem úplne prezrádzať čo to bude, kým to nie je finálne :-) 

ČO ŤA NA SUCCESS ACADEMY NAJVIAC ZAUJALO? PREČO SI SÚČASŤOU PRÁVE TOHOTO PROJEKTU?

Najviac ma zaujala efektivita tohto vzdelávania. Je to zadarmo, je to online a teda dostupné pre každého a všade po Slovensku, študenti sa nemajú na čo vyhovoriť. Skrátka tento projekt má naozaj dosah na veľa mladých ľudí a môže odštartovať veľkú zmenu. Zaujalo ma aj to, že projekt sa sústredí na veľkú škálu zručnostií, ktorým sa na školách veľmi nevenujú (česť výnimkám). Súčasťou som aj preto, že SA má úžasný a inšpiratívny tím, s ktorým sa veľmi dobre spolupracuje.

JEDNA VETA, KTORÁ PODĽA TEBA NAJVIAC VYSTIHUJE MYŠLIENKU SUCCESS ACADEMY?

Kľúč k tvojej budúcnosti na jednom mieste 24/7.

"HREJIVÉ" POSOLSTVO NA ZÁVER?

Chcela by som možno odkázať študentom SA, aby nezostali iba pri tom vzdelávaní sa cez PC/tablet, ale aby si našli stáž či dobrovoľnícku prácu, aby boli aktívni, našli si mentorov a vzory, aby zbierali skúsenosti z praxe, aj keby to malo znamenať, že budú pracovať zadarmo. SA vám poskytne základnú orientáciu, informácie a tipy, ale to ďalšie je už na vás, ako to využijete v praxi. Nie po skončení školy, ale hneď teraz na strednej a vysokej škole. A tiež - nebojte sa a obracajte sa s otázkami na nás mentorov, nehryzieme :-)